Odvoz nafty

                                    Rekonstrukce vlečky

 

   Předseda v OVM

 

 

Aktuality

Zástupci finské agentury hmotných rezerv v Praze

20. ledna 2017

Správa státních hmotných rezerv přivítala zástupce finské národní agentury pro hmotné rezervy The National Emergency Supply Agency, pana Hannu Hernesniemi a Nadju Mansour. Návštěvy se také zúčastnila zástupkyně finské velvyslankyně v Praze Johanna Salovaara-Dean. Spolu s odborníky ze Správy státních hmotných rezerv debatovali o systémech a nových trendech skladování a pořizování nouzových zásob v jednotlivých zemích.

Ocenění zaměstnanců SSHR

17. ledna 2017

Dne 17.1.2017 byli slavnostně oceněni čtyři zaměstnanci Správy státních hmotných rezerv generálním ředitelstvím HZS ČR za spolupráci, iniciativní přístup a významný podíl při plnění úkolu „kontejnery nouzového přežití“. Ocenění zaměstnancům Ing. Miroslavu Baselovi, Ing. Miloslavu Novákovi, Mgr. Davidu Mrhačovi a Ing. Renatě Bednářové předal osobně genmjr. Ing. Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR a brig. gen. Ing. Miloš Svoboda náměstek generálního ředitele HZS ČR.

Technika SSHR byla nasazena v oblasti nákazy ptačí chřipkou v Lázních Toušeň

9. ledna 2017

Správa státních hmotných rezerv poskytla Hasičskému záchrannému sboru ČR soupravu pro dekontaminaci techniky. Toto zařízení se skládá ze dvou rámů, pod kterými musí projet technika, která byla nasazena při likvidaci ohniska výskytu ptačí chřipky v obci Lázně Toušeň. První rám slouží k nanesení dekontaminačního roztoku. Druhý rám pak techniku opláchne. „Dekontaminační souprava by měla být v obci Lázně Toušeň nasazena pět dní, tedy až do pátku,“ upřesnil předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr. SSHR má ve svých skladech i další techniku a prostředky na podobné krizové případy. Jde například o mobilní jatka a nebo o zásoby léku Tamiflu.

Humanitární pomoc: SSHR poslalo do Sýrie sušené mléko

14. prosince 2016

Do Sýrie byla doručena další česká zásilka humanitární pomoci v rámci programu Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016 – 2019. V dodávce, kterou společně poskytly Správa státních hmotných rezerv a Český červený kříž, je sušené mléko, jeden dialyzační přístroj, čtyři defibrilátory a dále hračky pro děti ze soukromých sbírek. Dodávku české humanitární pomoci doručil do Sýrie armádní letoun. Syrský arabský Červený půlměsíc zajistí distribuci humanitární pomoci civilnímu vnitřně vysídlenému obyvatelstvu na většině území Sýrie, včetně Aleppa.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace