Aktuality

Setkání předsedů státních rezerv ČR a SR na veletrhu IDEB 2018 v Bratislavě

22. května 2018

Ve dnech 16. - 18. 5. se konal v Bratislavě veletrh vojenské a bezpečnostní techniky IDEB 2018. Předseda SSHR ČR Pavel Švagr a jeho slovenský protějšek Kajetán Kičura si zde prohlédli nové výrobky a debatovali s výrobci o nových trendech v bezpečnostních strategiích. Zaujalo je například mobilní velitelské stanoviště, které může sloužit i k dočasnému řízení letového provozu a nebo mobilní zábrany, které zastaví auto, aby nenajelo do davu lidí. „Správa rezerv jako krizový úřad by mohla do budoucna pořídit i polní kuchyně, které by bylo možné využít v evakuačním městečku a nasytit lidi, kteří přišli třeba při povodních o střechu nad hlavou“, dodal Pavel Švagr. Oba předsedové se zastavili také u vystavených dronů, které by bylo možné využít při ostraze strategických objektů.

Informace k aktuální situaci zveřejňování výběrových a zadávacích řízení k veřejným zakázkám Správy státních hmotných rezerv

30. dubna 2018

Dle usnesení vlády České republiky ze dne 21.června 2017 č. 467 o uložení povinnosti využívat Národní elektronický nástroj při zadávání veřejných zakázek, je Správa povinna používat Národní elektronický nástroj (dále „NEN“) od 1. července 2018. V souvislosti s touto skutečností má Správa zřízený nový profil zadavatele. V současné době začíná Správa jako zadavatel postupně veřejné zakázky administrovat v tomto elektronickém nástroji. NEN je komplexní elektronický nástroj pro administraci a zadávání veřejných zakázek a koncesí pro všechny kategorie veřejných zakázek a všechny kategorie zadavatelů.

Poslanci z Hospodářského výboru navštívili sklad SSHR

27. dubna 2018

Dne 25.4.2018 se konalo výjezdní zasedání Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny ČR v areálu skladu Správy státních hmotných rezerv v Heřmanově Městci. Poslanci měli možnost vidět, jak vypadá takové skladiště pohonných hmot a jak funguje systém distribuce pomoci v případě krizového stavu. Hasičský záchranný sbor poslancům předvedl pojízdnou chemickou laboratoř, která patří rovněž Správě rezerv. Na společném jednání pak předseda Správy Pavel Švagr s poslanci debatoval o rozpočtu SSHR na rok 2019.

Obci Píšť hrozilo, že na Velikonoce bude bez vody přes 2000 lidí. SSHR jim poslala cisterny na pitnou vodu.

29. března 2018

Obec Píšť v Moravskoslezském kraji se dostala do krizové situace. Hloubkové vrty, které zásobují obecní vodovod, vyschly. Hrozilo, že bez vody zůstane až 2100 lidí, kteří zde bydlí. „ V obci jsou vyhlášena opatření pro maximální úsporný režim, ale i tak nám voda stále chybí a hlubinný vrt nestačí vodu dodávat,“ upřesnil starosta obce Píšť Daniel Fichna. Starosta se proto ve středu obrátil o pomoc na Správu státních hmotných rezerv. Už druhý den se podařilo zásobování vodou obnovit. Správa poslala do obce dvě autocisterny (o objemu 8 m3), dva přívěsy a sedm kontejnerů na pitnou vodu. „Okamžitě jsme uvolnili cisterny z našich skladů a během pár hodin by se mělo zásobování vodou v obci obnovit,“ doplnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace