Aktuality

Vědecké grémium SSHR zasedalo ve Slavičíně

29. ledna 2018

Vědecké grémium SSHR zasedalo ve Slavičíně Výjezdní zasedání Vědeckého grémia Správy státních hmotných rezerv proběhlo v odštěpném závodu Vojenského technického ústavu ve Slavičíně. V úvodu seznámil ředitel státního podniku Jiří Protiva členy vědeckého grémia s činností VTÚ. „Aktuálními tématy jsou pro VTÚ antidronová ochrana, robotika, řízení letového provozu, rozvoj minometů a nová munice nebo studie přezbrojení bojových vozidel pěchoty a protiletadlových raketových kompletů krátkého dosahu,“ upřesnil Jiří Protiva.

Správa zachránila naftu za miliardu korun

30. listopadu 2017

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 vyjel ze skladu v německém Kraillingu poslední vlak s naftou, která patří do nouzových rezerv České republiky. „Byla to největší logistická operace v historii našeho úřadu. Museli jsme přesunout desítky milionů litrů nafty mezi dvěma státy. Chci poděkovat všem lidem, kteří se na této akci podíleli,“ doplnil předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr. Převoz trval 13 měsíců a celkem bylo potřeba vypravit 60 vlaků. Na akci se vedle pracovníků Správy státních hmotných rezerv podílelo také ČD Cagro, které zajistilo dopravu, a společnost Čepro, která tuto naftu zase uskladnila. Náklady na přepravu nafty byly původně odhadovány na 60 milionů korun. Nakonec ale Správa státních hmotných rezerv za dopravu zaplatí necelých 50 milionů. „Díky navýšení počtu vagónů u každého vlaku a většímu využití cisteren se nám podařilo na převozu ušetřit přes 10 milionů korun,“ upřesnil předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

SSHR bude využívat výzkumné kapacity VTÚ

23. listopadu 2017

Memorandum o spolupráci mezi Vojenským technickým ústavem a Správou státních hmotných rezerv ČR podepsali ve středu 22. listopadu 2017 na ředitelství státního podniku ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva a předseda SSHR ČR Pavel Švagr. To umožní užší spolupráci například v oblasti přípravy technických specifikací pro pořizování speciální techniky do státních hmotných rezerv. Dále půjde o zpracování odborných posudků technické způsobilosti pořízených státních hmotných rezerv pro využití za krizových stavů. Do spolupráce se zapojí tři závody VTÚ, s. p. (VTÚLaPVO Praha-Kbely, VTÚPV Vyškov, VTÚVM Slavičín) a odborná pracoviště SSHR. Převážně půjde o výzkumnou, poradenskou a odborně analytickou činnost.

Výjezdní zasedání vědeckého grémia

5. října 2017

Dne 26.9 2017 se uskutečnilo výjezdní zasedání vědeckého grémia ve Státním ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany, v.v.i v Kamenné u Příbrami. Grémium vedl jeho předseda Doc. Ing. Dušan Vaněk, Ph.D. a ředitel SŮJCHBO Ing. Tomáš Drupa spolu s bezpečnostním ředitelem MUDr. Stanislavem Brádkou, Ph.D. Vědeckého grémia se dále zúčastnili, Prof. MVDr. Ing. Pavel Suchý, CSc., rektor Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Prof. Ing. Miroslav Svatoš, CSc., z Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity. Za Správu státních hmotných rezerv se zúčastnil její předseda Ing. Pavel Švagr, CSc., Ing. Miloslav Novák a Ing. Peter Bysterský. Hlavním předmětem setkání byla problematika aktuální situace v oblasti zkoumání a analýzy podezřelých chemických, biologických a radiačních látek a otázky světových bezpečnostních trendů.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace