Živé stádo

Oprava vlečky

Zkouška dronu

Aktuality

Benzínu je zatím dostatek

28. června 2016

SSHR monitoruje situaci na trhu s benzínem v České republice. Po výpadku rafinérie v Kralupech nad Vltavou se totiž musí téměř veškerá produkce dovážet ze zahraničí. Dovozci proto každý měsíc informují SSHR o stavu zásobování. „Velcí hráči na trhu s benzínem potvrdili, že červenec mají pokrytý. Není tedy potřeba uvolnit nouzové zásoby,“ potvrdil předseda SSHR Pavel Švagr. SSHR bude i nadále situaci sledovat a průběžně vyhodnocovat.

Pohotovostní zásoby na sucho a povodně v Plzni

8. června 2016

Dne 7. června 2016 v Plzeňském skladu Správy státních hmotných rezerv proběhla ukázka uložení a výdeje pohotovostních zásob pro kraje a obce s rozšířenou působností. Akce se zúčastnili pracovníci krizového řízení a starostové obcí Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje. Zástupci obcí se dozvěděli, jak v případě krizí extrémního sucha nebo povodní o tyto zásoby požádat. Dále mohli účastníci shlédnout uložené zásoby na humanitární pomoc, například deky nebo izolační bio-box pro případ epidemie.

Trh s benzínem je stabilizovaný

3. června 2016

Dnes opět proběhlo pracovní jednání významných hráčů na českém trhu s pohonnými hmotami, kvůli výpadku rafinérie v Kralupech nad Vltavou. Správa státních hmotných rezerv konstatuje, že trh s pohonnými hmotami je stabilizovaný a v tuto chvíli není potřeba uvolnit státní nouzové zásoby. SSHR bude i nadále situaci sledovat a průběžně vyhodnocovat.

Správa monitoruje situaci v Kralupech

27. května 2016

Dne 26. května 2016 proběhlo na ústředí Správy státních hmotných rezerv pracovní jednání všech významných hráčů na českém trhu s pohonnými hmotami, tedy rozhodujících dovozců a distributorů. Cílem bylo monitorovat situaci v kralupské rafinérii a zjistit aktuální informace o stavu zásobování benzinu na českém trhu. „Na jednání bylo potvrzeno, že aktuálně je situace pod kontrolou. V danou chvíli není potřeba přijímat mimořádná opatření, stav budeme samozřejmě nadále sledovat a vyhodnocovat“ doplnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace