Aktuality

Memorandum o spolupráci mezi Správou a ČVUT FBMI

11. září 2017

Ve čtvrtek 7. 9. 2017 podepsal předseda Správy státních hmotných rezerv Ing. Pavel Švagr CSc. a děkan ČVUT FBMI prof. MUDr. Ivan Dylevský, CSc., společné Memorandum o spolupráci, podpoře a poskytování informací mezi Správou státních hmotných rezerv a Fakultou biomedicínského inženýrství ČVUT. Jedná se vzájemnou spolupráci mezi SSHR a FBMI v podpoře poskytování informací ve vzdělávání a vědecko-výzkumné činnosti a také v oblasti hospodářských opatření pro krizové stavy. Hlavní náplní spolupráce bude společná výměna informací v oblasti výzkumu, vývoje, dále publikační, osvětová a pedagogická činnost..

Předseda Správy navštívil VTÚVM Slavičín

5. září 2017

Předseda SSHR navštívil Vojenský technický ústav výzbroje a munice ve Slavičíně. Delegace SSHR se zúčastnila prohlídky skladu ručních zbraní s prezentací 60mm lehkého ručního minometu ANTOS typu Commando pro výsadkové a speciální jednotky a také ukázkou činností zkušebny malorážových zbraní. Pracovní návštěva, tak poskytla reálný obraz o unikátním pracovišti v oblasti obrany a bezpečnosti. „Ze Slavičína odjíždím s ještě větším uznáním a pokorou, než jsem sem přijížděl. Oceňuji nejen vysokou profesionalitu zdejších zaměstnanců, ale i jejich profesní zaujetí,“ dodal předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr. „Není nad praktickou ukázku a následnou konstruktivní diskusi o projektu. Naše spolupráce má vzrůstající tendenci a škála možností k součinnosti se rozšiřuje. S potěšením konstatuji, že to co si VTÚ a SSHR v předcházejícím období naplánovaly, již realizujeme v praxi,“ konstatoval ředitel státního podniku VTÚ Jiří Protiva.

Správa by mohla mít novou mobilní laboratoř

31. srpna 2017

Dne 29.8.2017 se delegace Správy státních hmotných rezerv zúčastnila statické prohlídky zařízení pro zkoumání a analýzu podezřelých chemických, biologických a radiačních látek ve Státním ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany u Příbrami. K vidění byla živá ukázka postupu, jak se testují nebezpečné látky a jaká bezpečnostní opatření musí pracovníci laboratoře při manipulaci s neznámými látkami dodržovat. Vše probíhalo na přístrojích, které patří Správě hmotných rezerv například dekontaminační kontejner v hodnotě několika desítek milionů korun.

Většina nafty je doma. Pravidelný odvoz končí.

20. července 2017

Správa státních hmotných rezerv končí s pravidelným odvozem nafty z Německa. V nádržích jsou už jen zbytky, které bude složité vyčerpat. Poslední vlaky proto budou jezdit už nepravidelně. „V tuto chvíli je v českých skladech 90 procent nafty, která byla uskladněna v Německu. Takže z té miliardy je doma 900 milionů,“ doplnil předseda SSHR Pavel Švagr. Celkem bylo od loňského října až dosud vypraveno 55 vlaků. Zpočátku jezdil jeden vlak týdně. Později se podařilo odvoz zrychlit a přidat každý týden ještě druhý vlak. Cena za převoz nafty do ČR by neměla přesáhnout 60 milionů korun. Zbývá ještě odvézt posledních 6 vlaků. Ty povezou naftu ze dna nádrží a také naftu, která zůstala v poslední nádrži, protože byla zakalena.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace