Kampaň: SSHR - Moje rezerva!!!

Reportáž TV NOVA, kde SSHR pomáhá obci Píšť

Odvoz nafty

Aktuality

Technika SSHR zasahovala při úniku oxidu uhelnatého

21. prosince 2018

Dne 20.12.2018 zasahovala technika Správy státních hmotných rezerv v Hradci Králové při úniku nebezpečného oxidu uhelnatého z porouchaného kotle v jednom z místních domů. Jednalo se o detekční přístroj CO oxymetr, který využívá právě HZS ČR. Díky tomuto zařízení jsou schopni hasiči změřit neinvazivní metodou hladinu oxidu uhelnatého v krvi u osob, které se nacházely v prostoru s výskytem oxidu uhelnatého nebo zplodin hoření. Při incidentu se naštěstí nikomu nic nestalo.

Správa řeší sucho v zimě

14. prosince 2018

V pátek 7. 12. 2018 se konal tiskový brífink k tématu extrémního sucha v zimě v obci Nedašova Lhota na Zlínsku. Správa obci poskytla autocisternu na pitnou vodu, kvůli tomu, že v obci vyschly studny. Voda chybí i například v sousední obci Nedašov, který o zapůjčení techniky ze skladů SSHR již taky požádal a v příštím týdnu ji dostane. „Správa momentálně řeší žádosti dalších tří obcí a v současné době sedm obcí v Česku využívá 13 našich cisteren,“ řekl předseda Správy Pavel Švagr. „Když jsme problém extrémního sucha řešili v létě, nečekal jsem, že tuto situaci budeme řešit i v zimě, a dá se předpokládat, že pokud nezaprší, tak problém se suchem nás bude trápit i v příštím roce," dodal Pavel Švagr.

Zasedání poradního orgánu NESO

5. prosince 2018

Dne 4. prosince 2018 se na ústředí Správy státních hmotných rezerv sešli členové Národní organizace pro společný postup ve stavu ropné nouze (NESO). Výsledkem dnešní schůzky s velkými distributory benzínu a nafty bylo, že dodávky pohonných hmot na prosinec jsou zajištěny. Nedostatek pohonných hmot v ČR nehrozí. Situaci na Ukrajině budeme nadále sledovat. NESO je poradní orgán předsedy SSHR, který monitoruje oblast dodávek ropy a ropných produktů do České republiky. V případě krize tento orgán doporučuje opatření k omezení spotřeby ropy a ropných produktů a použití nouzových zásob. Také může navrhnout vyhlášení nebo odvolání stavu ropné nouze.

Správa bude spolupracovat s cukrovarníky

28. listopadu 2018

Předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr podepsal memorandum o spolupráci se zástupci Českomoravského cukrovarnického spolku Oldřichem Reinbergrem a Leopoldem Klabalem. Obě strany si od této spolupráce slibují především větší informovanost o zakázkách, které SSHR vypisuje a také lepší výměnu informací. „ V příštích měsících budeme vypisovat zakázky na obměnu cukru, který máme v rezervách, a díky této spolupráci získáme lepší představu o vývoji na trhu s cukrem,“ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr. Českomoravský cukrovarnický spolek totiž mimo jiné koordinuje činnosti související s výrobou cukrovky a cukru v České republice.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace