Živé stádo

Rekonstrukce vlečky

Zkouška dronu

Aktuality

První vlak s naftou, která byla dva roky blokována v Německu, už je v České republice ve skladu společnosti Čepro

14. října 2016

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 14. října 2016 zúčastnil v areálu palivového skladu firmy ČEPRO v Třemošné společně s předsedou Správy státních hmotných rezerv Pavlem Švagrem, zástupci Německa a Bavorska a zástupci společnosti ČEPRO slavnostního odplombování prvního vlaku s dodávkou nafty, která je součástí státních nouzových rezerv. Naftu se podařilo vládě premiéra Sobotky společně se SSHR po dvouletém vyjednávání získat zpět z německého Kraillingu, kde byla blokována v rámci insolvenčního řízení.

Cvičení v Plzni prověřilo krizové karty

9. září 2016

V úterý 6.9.2016 Správa státních hmotných rezerv, KÚ Plzeňského kraje, odbor bezpečnosti a krizového řízení a HZS Plzeňského kraje si vyzkoušeli na čerpací stanici Benziny v Plzni Borech fungování krizových karet. Hasiči natankovali cca 4 500 litrů nafty a zaplatili ji krizovou kartou. Tyto karty slouží k odběru pohonných hmot pro vybrané složky Integrovaného záchranného systému při řešení krizových situací. Využívají je především jednotky Hasičského záchranného sboru a Policie ČR.

Mlékárny dodají 1000 tun sušeného mléka do státních rezerv

23. srpna 2016

Správa státních hmotných rezerv vyhodnotila nabídky na dodání 1 000 tun plnotučného sušeného mléka. Polovinu z tohoto objemu dodá společnost BOHEMILK, a.s. Opočno a druhou polovinu dodá Mlékárna Hlinsko. Za pořízení a ochraňování Správa zaplatí 78 600 000 korun bez DPH.

Insolvenční správce zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe prodal sklad v Kraillingu. SSHR by měla odtud odvézt naftu do března 2017.

13. července 2016

V úterý v půl páté ráno byla v Mnichově po téměř 16ti hodinách jednání podepsána kupní smlouva mezi insolvenčním správcem společnosti Viktoriagruppe a zástupci společnosti Krailling Oils Development. Zároveň obě tyto strany podepsaly také dohodu se Správou státních hmotných rezerv o odvozu nafty.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace