Odvoz nafty

                                    Rekonstrukce vlečky

 

   Předseda v OVM

 

 

Aktuality

Správa prodala Českému Krumlovu provizorní most

18. dubna 2017

Most o délce 48 metrů je pro Český Krumlov velmi důležitý. Už od povodní v roce 2002 totiž zajišťuje řidičům vjezd do centra města. Jeho cena byla stanovena znaleckým posudkem na 8 milionů korun. Smlouvu o prodeji podepsal předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr a starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. „Tímto prodejem startuje modernizace mostů, které máme v nouzových zásobách už od 50. až 80. let. Za peníze z prodeje starších mostů totiž nakoupíme mosty nové,“ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Zásoby ropy a ropných produktů klesly pod hranici 90 dní, kterou stanovila EU

6. dubna 2017

Nouzové zásoby České republiky se během loňského roku snížily na 87 dní. EU přitom po členských státech požaduje, aby měly rezervu minimálně na 90 dní. Za pokles mohou dva faktory - rostoucí ekonomika a zvýšení dovozu benzínu do České republiky. V polovině května loňského roku totiž přestala rafinérie v Kralupech nad Vltavou kvůli nehodě krakovací jednotky vyrábět benzín. Odstávka trvala pět měsíců.

SSHR: Nafta za půl miliardy už je doma

9. března 2017

Už téměř 5 měsíců trvá převoz nouzových zásob nafty z německého skladu v Kraillingu. Kvůli insolvenci bývalého majitele skladu společnosti Viktoriagruppe byla nafta téměř dva roky zablokována a Správa státních hmotných rezerv k ní nemohla. Teprve loni v červenci prodal insolvenční správce sklad novému majiteli a dal souhlas k odvozu nafty. „V tuto chvíli je v České republice polovina nafty, která byla uskladněna v Německu. Konkrétně jde zhruba o 38 mil. litrů,“ potvrdil předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

Správa hmotných rezerv a Potravinářská inspekce podepsaly dohodu o spolupráci

3. března 2017

Dne 3. 3. 2017 podepsali a Ing. Pavel Švagr, CSc., předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) a Ing. Martin Klanica, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), dohodu o spolupráci, jejímž cílem je postihnout oblast bezpečného, dlouhodobého skladování potravinových rezerv. Toho by mělo být dosaženo v rámci praktické spolupráce, a to jak preventivní, tak následné po naskladnění.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace