Odvoz nafty

                                    Rekonstrukce vlečky

 

   Předseda v OVM

 

 

Aktuality

Do státních rezerv dodá naftu společnost MOL

22. května 2017

Jeden z největších hráčů na ropném trhu společnost MOL dodá do státních rezerv 20 mil. l motorové nafty pro arktické nebo extrémně zimní klima. Hodnota zakázky byla vysoutěžena za bezmála 230 000 000 Kč bez DPH. Smlouva je uzavřena na dva roky s tím, že cena zakázky se bude nepatrně měnit, a to v závislosti na kurzu amerického dolaru. Tato nafta je určena do dlouhodobého uložení a nesmí být starší 60 dnů ode dne výroby. Nafta motorová musí být dodána bez obsahu biosložek. Nouzové zásoby České republiky se během loňského roku snížily na 87 dní.

Kontejner nouzového přežití pro hasiče do Liberce

5. května 2017

Dne 3. května 2017 proběhlo na Ředitelství HZS Libereckého kraje slavnostní předání Kontejneru pro nouzové přežití.. Akce se zúčastnil hejtman Libereckého kraje, zástupci SSHR, zástupci MV-GŘ HZS ČR, ředitel HZS Libereckého kraje, zástupci ZZS Libereckého kraje, KŘ Policie Libereckého kraje, ORP Libereckého kraje a zástupci výrobce kontejneru – KARBOX s.r.o.

Správa prodala Českému Krumlovu provizorní most

18. dubna 2017

Most o délce 48 metrů je pro Český Krumlov velmi důležitý. Už od povodní v roce 2002 totiž zajišťuje řidičům vjezd do centra města. Jeho cena byla stanovena znaleckým posudkem na 8 milionů korun. Smlouvu o prodeji podepsal předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr a starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. „Tímto prodejem startuje modernizace mostů, které máme v nouzových zásobách už od 50. až 80. let. Za peníze z prodeje starších mostů totiž nakoupíme mosty nové,“ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Zásoby ropy a ropných produktů klesly pod hranici 90 dní, kterou stanovila EU

6. dubna 2017

Nouzové zásoby České republiky se během loňského roku snížily na 87 dní. EU přitom po členských státech požaduje, aby měly rezervu minimálně na 90 dní. Za pokles mohou dva faktory - rostoucí ekonomika a zvýšení dovozu benzínu do České republiky. V polovině května loňského roku totiž přestala rafinérie v Kralupech nad Vltavou kvůli nehodě krakovací jednotky vyrábět benzín. Odstávka trvala pět měsíců.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace