Unipetrol RPA si pronajal od Správy státních hmotných rezerv nádrž na 100 tisíc tun ropy 

                                          

 

 

 

 

Společnost Unipetrol RPA, člen skupiny Unipetrol, si pronajala od Správy státních hmotných rezerv volnou kapacitu ve skladu v Nelahozevsi, kde má stát uložené nouzové zásoby ropy.

 

„V souvislosti s nedávnou havárií v petrochemickém provozu Unipetrolu RPA je provoz litvínovské rafinérie nastaven na minimální výkon, a to z důvodu nutné redukce výroby surovin pro petrochemii. Zásobník tak využíváme pro krátkodobé uskladnění nezpracované ropy pro litvínovskou rafinérii,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.

Ve volném zásobníku může Unipetrol uskladnit až 100 tisíc tun ropy.

„Situaci po havárii v Litvínově pečlivě monitorujeme, a protože máme volnou skladovací kapacitu, tak jsme Unipetrolu vyšli vstříc a dočasně ji pronajali, “ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

 

Pronájem je zatím domluven do 31. 10. 2015 s možností prodloužení do konce roku. Měsíčně za využití skladovacích prostor Unipetrol RPA zaplatí přes 4 miliony korun. Prázdný zásobník je v areálu společnosti MERO, od které má SSHR tyto nádrže dlouhodobě pronajaté.

ilustrace