Odvoz nafty

                                    Rekonstrukce vlečky

 

   Předseda v OVM

 

 

Aktuality

SSHR: Nafta za půl miliardy už je doma

9. března 2017

Už téměř 5 měsíců trvá převoz nouzových zásob nafty z německého skladu v Kraillingu. Kvůli insolvenci bývalého majitele skladu společnosti Viktoriagruppe byla nafta téměř dva roky zablokována a Správa státních hmotných rezerv k ní nemohla. Teprve loni v červenci prodal insolvenční správce sklad novému majiteli a dal souhlas k odvozu nafty. „V tuto chvíli je v České republice polovina nafty, která byla uskladněna v Německu. Konkrétně jde zhruba o 38 mil. litrů,“ potvrdil předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

Správa hmotných rezerv a Potravinářská inspekce podepsaly dohodu o spolupráci

3. března 2017

Dne 3. 3. 2017 podepsali a Ing. Pavel Švagr, CSc., předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) a Ing. Martin Klanica, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), dohodu o spolupráci, jejímž cílem je postihnout oblast bezpečného, dlouhodobého skladování potravinových rezerv. Toho by mělo být dosaženo v rámci praktické spolupráce, a to jak preventivní, tak následné po naskladnění.

Další dodávka české humanitární pomoci do Sýrie

22. února 2017

Ve spolupráci Ministerstva zahraničních věcí ČR, Ministerstva obrany ČR, Správy státních hmotných rezerv a Velvyslanectví ČR v Damašku proběhlo doručení další humanitární pomoci do Sýrie. Pomoc byla dopravena do Damašku letadlem Casa poskytnutým Armádou ČR. Náklad 4 tuny sušeného mléka převzali k další distribuci pracovníci Syrského arabského Červeného půlměsíce.

Státní hmotné rezervy připraveny k využití pro další akci k řešení nákazy drůbeže

10. února 2017

Předseda Správy státních hmotných rezerv rozhodl, na základě požadavku Ministerstva zemědělství a Státní veterinární správy, o použití dalších komodit ze státních hmotných rezerv. V požadovaném termínu Správa a určený ochraňovatel připravili předání těchto zásob k využití a dne 9. 2. 2017 budou poskytnuty 3 ks kontejnerů MULDEN 12 m3 za účelem utracení cca 12 000 ks drůbeže v okrese Hodonín. Odborné řízení celé akce zajišťuje Státní veterinární správa.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace