Odvoz nafty

                                    Rekonstrukce vlečky

 

   Předseda v OVM

 

 

Aktuality

Návštěva předsedy Správy státních hmotných rezerv Slovenské republiky v Praze

28. listopadu 2016

Předseda státních hmotných rezerv Slovenské republiky Kajetán Kičura navštívil dne 24. listopadu svého českého protějška předsedu Správy státních hmotných rezerv Pavla Švagra v Praze. Oba předsedové debatovali o nových trendech v oblasti skladování a pořizování nouzových zásob a zkvalitnění funkčnosti systému při správě státních hmotných rezerv.

Cvičení ZDROJE 2016

9. listopadu 2016

Ve dnech 8.-9.listopadu proběhlo dvoudenní cvičení ZDROJE 2016, které mělo zmapovat, jak jsou česká města připravena na řešení krizových situací. Cvičení vedl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr a bylo zaměřeno na pomoc při povodních. Do cvičení byly zapojeny krajské úřady Ústeckého, Královéhradeckého a Moravskoslezského kraje a dále ORP Ústí nad Labem, Roudnice nad Labem, Hradec Králové, Náchod, Ostrava a Bohumín. Krizové štáby ORP musely pokaždé zhodnotit rozsah škod a přesně určit, jakou pomoc potřebují od kraje nebo od Správy státních hmotných rezerv. Pro komunikaci byl využíván speciální informační systém Krizkom, který zavedla Správa státních hmotných rezerv.

První vlak s naftou, která byla dva roky blokována v Německu, už je v České republice ve skladu společnosti Čepro

14. října 2016

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 14. října 2016 zúčastnil v areálu palivového skladu firmy ČEPRO v Třemošné společně s předsedou Správy státních hmotných rezerv Pavlem Švagrem, zástupci Německa a Bavorska a zástupci společnosti ČEPRO slavnostního odplombování prvního vlaku s dodávkou nafty, která je součástí státních nouzových rezerv. Naftu se podařilo vládě premiéra Sobotky společně se SSHR po dvouletém vyjednávání získat zpět z německého Kraillingu, kde byla blokována v rámci insolvenčního řízení.

Cvičení v Plzni prověřilo krizové karty

9. září 2016

V úterý 6.9.2016 Správa státních hmotných rezerv, KÚ Plzeňského kraje, odbor bezpečnosti a krizového řízení a HZS Plzeňského kraje si vyzkoušeli na čerpací stanici Benziny v Plzni Borech fungování krizových karet. Hasiči natankovali cca 4 500 litrů nafty a zaplatili ji krizovou kartou. Tyto karty slouží k odběru pohonných hmot pro vybrané složky Integrovaného záchranného systému při řešení krizových situací. Využívají je především jednotky Hasičského záchranného sboru a Policie ČR.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace