Živé stádo

Oprava vlečky

Zkouška dronu

Aktuality

Pohotovostní zásoby na sucho a povodně v Plzni

8. června 2016

Dne 7. června 2016 v Plzeňském skladu Správy státních hmotných rezerv proběhla ukázka uložení a výdeje pohotovostních zásob pro kraje a obce s rozšířenou působností. Akce se zúčastnili pracovníci krizového řízení a starostové obcí Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje. Zástupci obcí se dozvěděli, jak v případě krizí extrémního sucha nebo povodní o tyto zásoby požádat. Dále mohli účastníci shlédnout uložené zásoby na humanitární pomoc, například deky nebo izolační bio-box pro případ epidemie.

Trh s benzínem je stabilizovaný

3. června 2016

Dnes opět proběhlo pracovní jednání významných hráčů na českém trhu s pohonnými hmotami, kvůli výpadku rafinérie v Kralupech nad Vltavou. Správa státních hmotných rezerv konstatuje, že trh s pohonnými hmotami je stabilizovaný a v tuto chvíli není potřeba uvolnit státní nouzové zásoby. SSHR bude i nadále situaci sledovat a průběžně vyhodnocovat.

Správa monitoruje situaci v Kralupech

27. května 2016

Dne 26. května 2016 proběhlo na ústředí Správy státních hmotných rezerv pracovní jednání všech významných hráčů na českém trhu s pohonnými hmotami, tedy rozhodujících dovozců a distributorů. Cílem bylo monitorovat situaci v kralupské rafinérii a zjistit aktuální informace o stavu zásobování benzinu na českém trhu. „Na jednání bylo potvrzeno, že aktuálně je situace pod kontrolou. V danou chvíli není potřeba přijímat mimořádná opatření, stav budeme samozřejmě nadále sledovat a vyhodnocovat“ doplnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Lukoil Aviation Czech zaplatil pokutu

20. května 2016

Dnes dopoledne zaplatila společnost Lukoil Aviation Czech pokutu za nedodání leteckého paliva do skladů Správy státních hmotných rezerv. Vedle samotné pokuty 27, 5 mil. Kč byly zaplaceny i úroky z prodlení. Celková částka činí 32, 6 mil. Kč. Soudní spor, ve kterém bylo SSHR zastupováno Úřadem pro zastupování ve věcech majetkových, trval dva roky. Nakonec letos v dubnu Městský soud v Praze v Odvolacím řízení rozhodl, že společnost Lukoil Aviation Czech musí tuto pokutu zaplatit.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace