Živé stádo

Oprava vlečky

Zkouška dronu

Aktuality

Správa monitoruje situaci v Kralupech

27. května 2016

Dne 26. května 2016 proběhlo na ústředí Správy státních hmotných rezerv pracovní jednání všech významných hráčů na českém trhu s pohonnými hmotami, tedy rozhodujících dovozců a distributorů. Cílem bylo monitorovat situaci v kralupské rafinérii a zjistit aktuální informace o stavu zásobování benzinu na českém trhu. „Na jednání bylo potvrzeno, že aktuálně je situace pod kontrolou. V danou chvíli není potřeba přijímat mimořádná opatření, stav budeme samozřejmě nadále sledovat a vyhodnocovat“ doplnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Lukoil Aviation Czech zaplatil pokutu

20. května 2016

Dnes dopoledne zaplatila společnost Lukoil Aviation Czech pokutu za nedodání leteckého paliva do skladů Správy státních hmotných rezerv. Vedle samotné pokuty 27, 5 mil. Kč byly zaplaceny i úroky z prodlení. Celková částka činí 32, 6 mil. Kč. Soudní spor, ve kterém bylo SSHR zastupováno Úřadem pro zastupování ve věcech majetkových, trval dva roky. Nakonec letos v dubnu Městský soud v Praze v Odvolacím řízení rozhodl, že společnost Lukoil Aviation Czech musí tuto pokutu zaplatit.

Schůzka šéfů hmotných rezerv Polska, Slovenska a Česka

19. května 2016

V Brně se sešli předsedové hmotných rezerv České republiky, Polska a Slovenska. Tématem schůzky byla výměna zkušeností z vedení jednotlivých úřadů. Pavel Švagr, Kajetán Kičura a Janusz Turek také diskutovali o nových trendech při skladování strategických zásob.

Vedení polských hmotných rezerv v Praze

19. května 2016

Zástupci českých a polských hmotných rezerv se sešli na pracovním jednání v Praze. Cílem byla výměna zkušeností v oblasti skladování potravin, ropných produktů a zásob pro krizové stavy. Polskou delegaci vedl prezident Agentury hmotných rezerv Janusz Turek a českou stranu vedl předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

Další aktuality >

1 2 3
ilustrace