Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka dnes společně s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem, prezidentem Českého červeného kříže Markem Juklem, generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslavem Rybou, předsedou Správy státních hmotných rezerv Pavlem Švagrem a zástupcem organizace Člověk v tísni symbolicky odstartovali cestu českého humanitárního konvoje pro Ukrajinu.

V konvoji je vedle čtyř kamionů a dvou doprovodných vozidel GŘ HZS zapojen i sanitní vůz Českého červeného kříže, který v úzké součinnosti s Ukrajinským červeným křížem koordinuje řádné odbavení, registraci a předání pomoci na ukrajinské straně. Konvoj dorazí do Kyjeva 17. 2. večer.

Konvoj organizuje MZV na základě podnětu premiéra po zasedání Evropské rady 18. prosince. Přeprava zdravotnického materiálu (Český červený kříž), spacích pytlů, přikrývek a izolačních fólií (Správa státních hmotných rezerv) a střešní krytiny (Člověk v tísni) je zajištěna prostředky Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru.

Publikováno dne 16. 2. 2015