Posíláme na Ukrajinu další pomoc. Tentokrát jsou to dva provizorní mosty. Každý se může sestavit až do délky 36 metrů. Dopravu zajišťují hasiči. Už na jaře jsme na Ukrajinu dva podobné mosty poslali.

V Česku tyto těžké mostové soupravy využíváme například po povodních, když je někde stržený most a je potřeba rychle zajistit dopravu a zásobování v této odříznuté lokalitě.

Od začátku války na Ukrajině jsme tam poslali zásoby v hodnotě 260 mil. Kč. Jednalo se například o několik provizorních mostů, dále pak 127 tun trvanlivých potravin, přes tisíc palet zdravotnického materiálu a nebo přes 1 milion kusů ochranných pomůcek.

Pokud jde o zdravotnický materiál, tak to byly hlavně lůžka, držáky na infuze, kolečková křesla, oblečení pro doktory, matrace, polštáře, povlečení, obvazový materiál a zdravotnické stříkačky a jehly.

Už teď se jedná o největší humanitární pomoc v historii českých rezerv, která je logisticky velmi náročná. Vypravili jsme desítky železničních vagónů a ve spolupráci s hasiči také desítky nákladních aut, abychom tam tyto zásoby dovezli. A tato pomoc bude samozřejmě ještě pokračovat.

Publikováno dne 29. 11. 2022