Správa státních hmotných rezerv vyhodnotila nabídky na dodání 1 000 tun plnotučného sušeného mléka. Polovinu z tohoto objemu dodá společnost BOHEMILK, a.s. Opočno a druhou polovinu dodá Mlékárna Hlinsko.

Za pořízení a ochraňování Správa zaplatí 78 600 000 korun bez DPH. V loni v říjnu, se podařilo vysoutěžit část tendru na 500 tun odtučněného sušeného mléka, které vyhrála mlékárna Olma Olomouc. Celkem se tak navýší objem sušeného mléka ve státních rezervách na 1 500 tun. Zbylé části zakázky, které se zatím nepodařilo vysoutěžit vypíše Správa znovu.

SSHR oproti minulým tendrům do soutěže zahrne i možnost navýšit množství sušeného mléka v průběhu trvání smlouvy až o 20 procent. To znamená, že pokud bude část zásob sušeného mléka použita například na humanitární pomoc, doplní ochraňovatel nouzové zásoby na původní množství.

„Je dobře, že se podařilo vysoutěžit sušené mléko, které je vhodné například pro humanitární pomoc. Našim cílem je vysoutěžit, ještě dalších 1 500 tun sušeného mléka“ dodal předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

Publikováno dne 23. 8. 2016