Most o délce 48 metrů je pro Český Krumlov velmi důležitý. Už od povodní v roce 2002 totiž zajišťuje řidičům vjezd do centra města. Jeho cena byla stanovena znaleckým posudkem na 8 milionů korun. Smlouvu o prodeji podepsal předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr a starosta Českého Krumlova Dalibor Carda.

„Tímto prodejem startuje modernizace mostů, které máme v nouzových zásobách už od 50. až 80. let. Za peníze z prodeje starších mostů totiž nakoupíme mosty nové,“ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Letos by Správa měla mosty prodávat a příští rok nakupovat. Na pořízení nových mostů o celkové délce 105 metrů bude potřebovat zhruba 60 až 70 mil. Kč. „Půjde o montované silniční mosty, které jsou z nových materiálů. Díky tomu mají větší nosnost. Také se snadněji přepravují. A když po nich přejíždějí auta, tak nedělají velký hluk. Takže je můžeme postavit i ve městech a obcích,“ doplnil předseda SSHR Pavel Švagr.
Vedle mostů chce SSHR nakoupit také lávky pro pěší a pro cyklisty, které v jejich skladech zatím chybí.

Provizorní mosty z nouzových zásob jsou využívány poměrně často. Od povodní v roce 1997 do posledních povodní v roce 2013 si jich obce a kraje půjčily přes 120.

Publikováno dne 18. 4. 2017