Správa státních hmotných rezerv se v Brně zúčastnila od 19. do 21. května výstavy Pyros/IDET, která byla zaměřena na požární a vojenskou techniku.

Na polygonu si mohli návštěvníci prohlédnout 18 metrů dlouhý provizorní most z pohotovostních zásob SSHR. Tato ukázka byla připravena ve spolupráci s Ministerstvem obrany, Ministerstvem dopravy a Univerzitou obrany Brno. Stejný provizorní most darovala loni v prosinci česká vláda Středoafrické republice. Díky tomu bylo možné zlepšit přísun humanitární pomoci do jejího hlavního města Banguí. Jednalo se o unikátní akci. Aby bylo možné naložit tento téměř 45 tunový most do nákladního letadla, musel být rozebrán na 1700 dílů. Na místě ho pak zase sestavili italští ženisté za odborné asistence dvou příslušníků Armády České republiky.

U stánku SSHR se mohli návštěvníci výstavy podívat i na záběry, které natočili čeští vojáci při stavbě mostu v Africe. Vedle toho zde nalezli také ukázku další techniky Správy státních hmotných rezerv. Například zde byl vystaven speciální vůz pro detekci a dekontaminaci biologických, chemických a radiačních látek, dále také autocisterna, elektrocentrála, vysoušeče a nebo vyprošťovací kontejner.

Publikováno dne 25. 5. 2015