Správa státních hmotných rezerv podala v Německu kvůli kauze Viktoriagruppe trestní oznámení. Hrozilo totiž promlčení možného podvodu.

„Mohu potvrdit, že jsme v Německu na Státním zastupitelství v Mnichově podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Konkrétně jde o podezření ze spáchání trestného činu podvodu a trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku,“ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

U trestného činu podvodu totiž platí v Německu pětiletá promlčecí lhůta. A nafta byla do skladu v Kraillingu přivezena už v letech 2010 – 2011. Podle posledních měření chybí v tomto skladu 6,3 milionu litrů nafty.

“Uvědomuji si, že se nestává moc často, aby státní úřad podával trestní oznámení v zahraničí. Ale v tomto případě se některé podezřelé skutky odehrály na území Německa, proto je důležité, aby je německá policie prošetřila,“ doplnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Správa už jedno trestní oznámení na neznámého pachatele podala loni v říjnu v České republice a Policie ČR případ Viktoriagruppe také šetří.

Publikováno dne 18. 12. 2015