Správa státních hmotných rezerv se dohodla se společností MERO na snížení kapacity, která je určená pro nouzové zásoby ropy. Dlouhodobě totiž nevyužívala celou pronajatou kapacitu skladu v Nelahozevsi. Jedna nádrž byla už několik let prázdná a Správa za ni ročně platila 50 milionů korun.

„Jsem rád, že jsme se s Merem dohodli na snížení úhrady za pronajaté nádrže. Volnou kapacitu v prázdné nádrži si teď může Mero využít podle svého uvážení a Správa za ni už nemusí zbytečně platit. Velkou zásluhu na této dohodě má nový šéf Mera Jaroslav Kocián,“ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

SSHR se v minulosti několikrát pokoušela prázdnou nádrž odsmluvnit, ale Mero o tom nechtělo ani slyšet. Teprve nové vedení Mera dodatek ke smlouvě na ochraňování podepsalo.

„Pokud v budoucnu vláda rozhodne o nákupu další ropy do nouzových zásob, tak dodatek pamatuje na i na takovou situaci a budeme tuto volnou kapacitu moci opět využít,“ doplnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Správa státních hmotných rezerv a společnost Mero zároveň tímto dodatkem prodloužili smlouvu na ochraňování státní ropy o dva roky, tedy až do roku 2037.

Publikováno dne 6. 8. 2019