Správa státních hmotných rezerv zahájila doplňování ochranných pomůcek do státních rezerv. Dnes vypsala tři zakázky. Jednu velkou a dvě menší. Konkrétně jde o zakázky na dodání 1 109 000 kusů FFP3 respirátorů , 200 300 kusů výtěrových setů a 2800 filtrů do dýchací polomasky.

„Tyto tři zakázky jsou v objemu zhruba 160 mil. korun a vypisujeme je podle limitních cen, které schválila vláda. Doufám, že budeme úspěšní a že se nám podaří rychle doplnit nouzové zásoby,“ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

A další zakázky se připravují. SSHR nakoupí celkem 13 druhů ochranných pomůcek. Jedná se například o roušky, respirátory třídy FFP2, ochranné obleky, štíty, brýle nebo zdravotnické rukavice. Zakázky se budou vypisovat podle specifikací, které zveřejnilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.

„Celkové počty těchto ochranných pomůcek stanovila vláda. Ministerstvo financí nám kvůli tomuto nákupu už posílilo rozpočet o 1, 2 mld. korun,“ doplnil předseda SSHR Pavel Švagr.

SSHR i nadále zásobuje nemocnice a kraje ochrannými pomůckami, které již dříve nakoupilo Ministerstvo zdravotnictví. Od půlky března už prošlo jejich sklady 60 milionů kusů ochranných pomůcek.

Publikováno dne 10. 6. 2020