Společnost Unipetrol RPA, člen skupiny Unipetrol, si pronajala od Správy státních hmotných rezerv volnou kapacitu ve skladu v Nelahozevsi, kde má stát uložené nouzové zásoby ropy.

„V souvislosti s nedávnou havárií v petrochemickém provozu Unipetrolu RPA je provoz litvínovské rafinérie nastaven na minimální výkon, a to z důvodu nutné redukce výroby surovin pro petrochemii. Zásobník tak využíváme pro krátkodobé uskladnění nezpracované ropy pro litvínovskou rafinérii,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.

Ve volném zásobníku může Unipetrol uskladnit až 100 tisíc tun ropy.
„Situaci po havárii v Litvínově pečlivě monitorujeme, a protože máme volnou skladovací kapacitu, tak jsme Unipetrolu vyšli vstříc a dočasně ji pronajali, “ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Pronájem je zatím domluven do 31. 10. 2015 s možností prodloužení do konce roku. Měsíčně za využití skladovacích prostor Unipetrol RPA zaplatí přes 4 miliony korun. Prázdný zásobník je v areálu společnosti MERO, od které má SSHR tyto nádrže dlouhodobě pronajaté.

Publikováno dne 3. 9. 2015