Bilance za rok 2018

Problémy s extrémním suchem řešili v loňském roce například Liboměřice, Žumberk, Míčov-Sušice, Varnsdorf, Nedašov, Tisová, Píšť, Maršovice, Dešná, Jiříkov, Staré Křečany, Seč, Dobříš, Mikulášovice, Jedousov, Nedašova Lhota a Rosice.  Nejvíce obcí si půjčilo cisterny během srpna a pak také v listopadu a v prosinci.

Teprve, když lidem přestane téct doma z kohoutku voda, tak si uvědomí, jak je důležitá. Pokud by Správa těmto obcím nedodala cisterny a úpravny pitné vody, tak by zůstalo bez pomoci přes dvacet tisíc lidí.

Někde jim stačí autocisterna a zavážejí s ní vodojem a lidem pak teče voda doma z kohoutku(Nedašova Lhota). Jinde zase rozmístí po vesnici kontejnery na vodu nebo cisterny(přívěs) a lidé si pro vodu musí chodit.

Další pomoc

Letos je Správa státních hmotných rezerv opět připravena pomoct obcím zajistit zásobování obyvatel pitnou vodou. Vedle cisteren jsou v českých rezervách také autocisterny, kontejnery na pitnou vodu a úpravny pitné vody. Technika je rozmístěna ve skladech SSHR po celé republice a jde o stovky kusů.