Pro takové případy, jako byla pandemie Covid-19, máme zásoby ochranných pomůcek až na dva měsíce. Pokud by byl v České republice vyhlášen nouzový stav, tak bychom tyto zásoby podle rozhodnutí vlády uvolnili.

Každé ministerstvo nám dodalo čísla, kolik máme mít pro ně ochranných pomůcek. To znamená, že Ministerstvo vnitra má u nás ve skladech zásoby pro hasiče a policii, Ministerstvo zdravotnictví má u nás zásoby pro zdravotníky a Ministerstvo průmyslu a obchodu zase zásoby pro kritickou infrastrukturu, jako jsou například pracovníci v elektrárnách.

Tyto zásoby bychom během nouzového stavu podle rozhodnutí vlády také distribuovali.

Ve skladech máme například roušky, respirátory třídy FFP2 a FFP3, filtry do polomasek třídy FFP3, zdravotnické rukavice, ochranné štíty a brýle, výtěrové sety, rychlotesty, ochranné obleky, zdravotnické čepice a návleky na obuv. 

Distribuci ochranných pomůcek jsme si už vyzkoušeli během pandemie Covid – 19 na jaře 2020. Tehdy jsme měli na starosti zásobování fakultních nemocnic po celé republice. Celkem jsme rozvezli 67 milionů ochranných pomůcek. S distribucí nám pomáhala Armáda České republiky.